Szczupłe ramiona? To możliwe

Fitness i sport

Połączenie zdrowej diety z regularną aktywnością fizyczną, to prosta droga do uzyskania wymarzonej sylwetki. Są jednak takie miejsca na ciele, z których tkanka tłuszczowa znika wyjątkowo opornie. Wśród tych miejsc znajdują się ramiona. Jak je wyszczuplić? Kilka sprawdzonych porad i ważnych wskazówek znajdziesz poniżej.

Szczupłe ramiona – postaw na ćwiczenia i dietę

Jak wyszczuplić ręce i ramiona? Tak jak w przypadku reszty ciała, najważniejsza jest odpowiednio zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia. Takie połączenie pozwoli zrzucić zbędne kilogramy i wyszczuplić ciało. Często jednak pomimo stosowania się do zasad zdrowego trybu życia wygląd ramion wciąż nie jest zadowalający. Twoje nogi stały się szczupłe a talia zgrabniejsza, a wygląd ramion wciąż pozostawia wiele do życzenia? Być może problemem jest nieodpowiedni trening. Aby cieszyć się szczupłymi ramionami, trzeba stawiać na sport, który uaktywnia tę część ciała.

Ćwiczenia na szczupłe ramiona

Doskonałą formą treningu, która pozwoli spalić tłuszcz z całego ciała są ćwiczenia cardio. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jazda na rowerze, bieganie czy tabata sprawdzą się doskonale. Warto również odwiedzić czasami basen, gdyż pływanie pomaga kształtować całą sylwetkę, a dodatkowo wpływa korzystnie na nastrój. Jeśli pływanie do Ciebie nie przemawia, być może polubisz aerobik w wodzie. Takie zajęcia prowadzone są na wielu pływalniach, na pewno w swojej okolicy znajdziesz możliwość treningu. Aerobik w wodzie pomaga spalić tłuszcz, całe ciało jest zaangażowane w ćwiczenia. Już po kilku tygodniach regularnych treningów zauważysz pozytywne efekty.
Dobrą formą treningu dla szczuplejszych ramion są zajęcia fitness. Kluby oferują na przykład zajęcia Zumby, co jest przyjemnym sposobem na wyszczuplenie sylwetki. Zumba to dobre rozwiązanie niezależnie od wieku czy płci. Pozwala się odstresować w rytmie muzyki, a dodatkowo poczuć się pewnie i atrakcyjnie. Warto również wspomnieć, że Zumba może sprawić, że Twoje umiejętności taneczne poprawią się, a więc podczas szaleństw na parkiecie nie poczujesz niepewności czy zażenowania.

Polub hantle

Wiele osób, które pragną mieć szczupłe ramiona unika ćwiczeń z hantlami. Powód jest prosty, a jest nim obawa o duży przyrost masy mięśniowej. Warto jednak pamiętać, że ćwiczenia z hantlami nie muszą skutkować pojawieniem się ogromnych mięśni. Odpowiednio dobrane ćwiczenia i sposób trenowania sprawią, że Twoje ramiona nabiorą atrakcyjnego kształtu. Jeśli chcesz je wyszczuplić, wybieraj małe obciążenie, ale większą ilość powtórzeń w serii. Nie wiesz jak ćwiczyć z hantlami aby wyszczuplić ramiona? Wykorzystaj możliwości internetu i zajrzyj do serwisu YouTube. Znajdziesz tam wiele treningowych filmików nagranych przez profesjonalnych trenerów. W zależności od oczekiwań i poziomu zaawansowania wybierz odpowiedni i zawalcz o piękne ramiona.

Zwróć się do specjalistów

Jeśli pomimo podejmowanych trudów efekt wciąż nie jest satysfakcjonujący, być może to dobry czas na współpracę z profesjonalistami? Dietetyk i trener personalny to osoby, do których warto zwrócić się w przypadku trudności. Profesjonalna pomoc i przestrzeganie zasad na pewno przyniosą oczekiwane efekty. Nie masz czasu na gotowanie? Rozwiązaniem jest dobrej jakości catering dietetyczny. Jest wiele możliwości, dzięki którym możesz osiągnąć cel.

Cierpliwość – warto się w nią uzbroić

Odchudzanie jest procesem, który trwa miesiącami. Przed podjęciem wyzwania warto to sobie uświadomić i zadbać o motywację oraz cierpliwość. Dobre nastawienie to w tym przypadku podstawa, dzięki której dotrwasz do końca procesu odchudzania i uzyskasz zamierzone cele. Warto jednak pamiętać, że nawet po zakończeniu procesu odchudzania należy dbać o zdrowy tryb życia. Jeśli po osiągnięciu celu przestaniesz się ruszać i wrócisz do złych nawyków żywieniowych, utracone kilogramy szybko powrócą, być może z nawiązką.

 

Fitness i sport
Jak trenować na utratę wagi: treningi i zasady żywienia dla zdrowej redukcji masy ciała

Trening na utratę wagi jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych celów znacznej części osób, które chcą poprawić swoje zdrowie oraz wygląd zewnętrzny. Redukcja masy ciała jest zazwyczaj kojarzona z ćwiczeniami na siłowni oraz zmianami w diecie. W tym artykule omówimy zasady skutecznego treningu na utratę wagi oraz jakie zasady …

Fitness i sport
Jak utrzymać ciągłość treningów: motywacyjne strategie i pokonywanie stagnacji

Utrzymanie regularnych treningów to nie lada wyzwanie dla każdej osoby dążącej do zdrowego stylu życia oraz dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Często napotyka się na trudności natury motywacyjnej, które potrafią całkowicie uniemożliwić kontynuowanie regularnych ćwiczeń. Jak zatem utrzymać ciągłość treningów? Co zrobić, aby nie wpaść w stagnację i kontynuować postępy? …

Fitness i sport
Trening siłowy dla mężczyzn: budowanie masy mięśniowej, siły i energii

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn decyduje się na regularną aktywność fizyczną we własnym zakresie, a szczególnie na ćwiczenia siłowe, które pozwalają na zwiększenie masy mięśniowej, siły i energii. Trening siłowy to idealna forma ćwiczeń dla mężczyzn, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i wygląd zewnętrzny. W artykule omówimy, jakie są …