Szczupłe łydki? To możliwe

Fitness i sport

Masywne łydki to zmora wielu kobiet. W takiej sytuacji krótkie sukienki, spodenki oraz spódnice odchodzą w zapomnienie. Jeśli Ty również borykasz się z tym problemem, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka prostych wskazówek, dzięki którym Twoje łydki będą szczupłe i atrakcyjne. Chcesz poczuć się dobrze w swoim ciele? Czytaj dalej i dowiedz się jak pozbyć się kompleksu masywnych łydek.

Ćwiczenia na wyszczuplenie łydek

Masywne łydki jak wyszczuplić? Oczywiście poprzez regularny trening. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom już po kilku tygodniach zauważysz pozytywne efekty. Oto przykłady ćwiczeń, które skutecznie wyszczuplają łydki:

  1. Wspięcia na palce – stań na płaskich stopach w lekkim rozkroku, a następnie wykonaj wspięcie na palce. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej postawy, postaraj się nie garbić. Dla większego komfortu podczas tego ćwiczenia warto oprzeć dłonie na biodrach. Wykonaj 3 serie tego ćwiczenia po 15 powtórzeń.
  2. Wspięcia na jednej nodze – pozycja wyjściowa wygląda podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu, jednak jedna noga powinna być uniesiona i lekko ugięta w kolanie. Wykonuj wspięcia na jednej nodze, 3 serie po 15 powtórzeń a następnie tyle samo na drugiej nodze.
  3. Bieg w miejscu – ciężar ciała powinien padać na palce. Wykonaj jednominutowy bieg w miejscu.
  4. Wchodzenie po schodach – jeśli mieszkasz w piętrowym domku lub w bloku, warto wykorzystać dostępne schody. Wchodzenie po schodach wyszczupla całe nogi, wpływa korzystnie także na kształt pośladków. Kilka minut dziennie wystarczy, aby po kilku tygodniach zauważyć pozytywne efekty ćwiczeń.

Trening na szczupłe łydki

Istnieje wiele aktywności, które skutecznie wyszczuplają łydki. Doskonałym przykładem są ćwiczenia aerobowe. Bieganie, jazda na rolkach, stepper, pływanie czy energiczny taniec to dobre sposoby na piękne łydki. Jeśli chodzi o taniec, warto wykorzystać możliwości jakie daje serwis YouTube. Znajdziesz tam wiele treningów Zumby prowadzonych przez profesjonalistów. Chociaż treningi mogą wydawać się proste, już 30 minut intensywnego tańca potrafi zmęczyć. Warto pamiętać, że takie zajęcia wpływają doskonale nie tylko na wygląd sylwetki i kondycję, ale także na samopoczucie. Trening jest przyjemnością, a dodatkowo wyszczupla całe ciało. Zumba pełna jest zmysłowych ruchów, dzięki czemu można poczuć się pewnie i kobieco.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, musisz wiedzieć, że niektóre powodują rozbudowanie łydek. Jeśli chcesz je wyszczuplić unikaj treningu z obciążeniem na nogi.

Po drodze do sukcesu – poczuj się dobrze

W zależności od wyglądu łydek i oczekiwań, uzyskanie pożądanego efektu może zająć kilka tygodni. Nie oznacza to jednak, że po drodze do celu nie możesz zadbać o świetny wygląd. Można zastosować bowiem pewne triki w stylizacji, które odwrócą uwagę od masywnych łydek lub optycznie je wyszczuplą.
Panie posiadające masywne łydki powinny unikać obcisłych spodni w jasnych kolorach. Zdecydowanie lepszym pomysłem będą jeansy w ciemnym kolorze bez zbędnych zdobień. Jeśli chodzi o sukienki i spódnice, warto wybierać te z dołem w kształcie litery A. Delikatnie puszczony dół sukienki czy spódnicy zamaskuje masywne łydki i sprawi, że poczujesz się lekko i kobieco.
Poza odpowiednimi ubraniami, znaczenie ma również obuwie. Panie z masywnymi łydkami nie muszą rezygnować z butów na wysokim obcasie, a wręcz przeciwnie powinny nosić je częściej, aby łydki wyglądały szczuplej. Zamiast butów na cienkie szpilce stawiaj na koturny lub buty na słupku. Warto zrezygnować z butów takich jak wiązane sandały, buty z ozdobami przy kostce czy baleriny z wiązaniem.

Małe zmiany przynoszą wielkie efekty

Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi łydkami, przeanalizuj swoje nawyki. Warto na przykład wybierać schody i zrezygnować z windy. Do najbliższego sklepu jest kilkanaście minut drogi spacerem? Nie wsiadaj w samochód. A może do pracy lub szkoły jeździsz autobusem? Wysiądź przystanek lub dwa przed celem i pokonaj resztę drogi na pieszo. Takie z pozoru małe zmiany przynoszą wielkie efekty z których na pewno będziesz zadowolona.

 

Fitness i sport
Jak trenować na utratę wagi: treningi i zasady żywienia dla zdrowej redukcji masy ciała

Trening na utratę wagi jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych celów znacznej części osób, które chcą poprawić swoje zdrowie oraz wygląd zewnętrzny. Redukcja masy ciała jest zazwyczaj kojarzona z ćwiczeniami na siłowni oraz zmianami w diecie. W tym artykule omówimy zasady skutecznego treningu na utratę wagi oraz jakie zasady …

Fitness i sport
Jak utrzymać ciągłość treningów: motywacyjne strategie i pokonywanie stagnacji

Utrzymanie regularnych treningów to nie lada wyzwanie dla każdej osoby dążącej do zdrowego stylu życia oraz dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Często napotyka się na trudności natury motywacyjnej, które potrafią całkowicie uniemożliwić kontynuowanie regularnych ćwiczeń. Jak zatem utrzymać ciągłość treningów? Co zrobić, aby nie wpaść w stagnację i kontynuować postępy? …

Fitness i sport
Trening siłowy dla mężczyzn: budowanie masy mięśniowej, siły i energii

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn decyduje się na regularną aktywność fizyczną we własnym zakresie, a szczególnie na ćwiczenia siłowe, które pozwalają na zwiększenie masy mięśniowej, siły i energii. Trening siłowy to idealna forma ćwiczeń dla mężczyzn, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i wygląd zewnętrzny. W artykule omówimy, jakie są …