Ile może być warto najdroższy rower świata?

Fitness i sport

Myśląc o drogich kółkach zwykle myślimy o samochodzie. W końcu jest to ogromny wydatek. Jednak jak się okazuje, istnieją dwa kółka, które kosztują tyle ile kilka samochodów. I są to rowery! Zarówno najdroższy rower do jazdy, jak i ogólnie najdroższy rower kosztują niewyobrażalne pieniądze.

Najdroższy rower świata do jazdy

Rower Pinarello Dogma F12 Disk to najdroższy seryjny rower szosowy. Kosztuje ponad 12 000 funtów, czyli ponad 60 000 złotych. Cena wynika z niesamowitej ramy i świetnych kół Zipp 303, a także pełnej bezprzewodowej grupy SRAM Red eTap AXS HRD. Jest to jednak dopiero początek.

Najdroższym rowerem, niezwykle przystosowanym do jazdy po szosach, jest Phanuel Krenckers’s Bicyclettes de Luxe za 34 425 dolarów, czyli ponad 135 000 złotych. Nie jest to już rower seryjny, choć wygląda dość “zwykle”. Jednak te pozory znikają, gdy przyjrzymy się z czego zrobiony jest rower – niby stalowa rama jest zrobiona z prawdziwego karbonu.

Najdroższy rower świata

Ogólnie najdroższym rowerem świata jest Gold Extrime Mountain Bike, choć z klasycznym rowerem nie ma za wiele wspólnego. Jest to rower na szerokich oponach – tak zwany fatbike – jednak jest to jedyny walor użytkowy tego roweru, dzięki któremu każdy saudyjski książę może jeździć nim po wydmach.

Reszta jest wybrana typowo pod wygląd. Cały rower pokryty jest 24-karatowym złotem. Logo firmy The House of Solid Gold w postaci liter “THSG” wygrawerowany jest z 600 czarnych diamentów i 500 złotych szafirów. Siodełko oraz chwyty kierownicy są pokryte przyjemną w dotyku skórą, jednak z aligatora – niezwykle droga skóra. Dodatkowo razem z zakupem roweru otrzymujemy złoty bidon.

Ile zatem kosztuje ten widowiskowy rower? Początkowo cena wynosiła 1 000 000 dolarów, czyli ponad cztery miliony złotych. Jednak po premierze cena znacznie spadła do połowy. Mimo wszystko cena pół miliona dolarów – na polskie złotówki ponad dwa miliony – jest oszałamiająca. Zwłaszcza, że rower nie jest przystosowany do jazdy, pod tym względem, że większość jego elementów jest zrobiona aby wyglądać, a nie być praktycznym.

 

Fitness i sport
Jak trenować na utratę wagi: treningi i zasady żywienia dla zdrowej redukcji masy ciała

Trening na utratę wagi jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych celów znacznej części osób, które chcą poprawić swoje zdrowie oraz wygląd zewnętrzny. Redukcja masy ciała jest zazwyczaj kojarzona z ćwiczeniami na siłowni oraz zmianami w diecie. W tym artykule omówimy zasady skutecznego treningu na utratę wagi oraz jakie zasady …

Fitness i sport
Jak utrzymać ciągłość treningów: motywacyjne strategie i pokonywanie stagnacji

Utrzymanie regularnych treningów to nie lada wyzwanie dla każdej osoby dążącej do zdrowego stylu życia oraz dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Często napotyka się na trudności natury motywacyjnej, które potrafią całkowicie uniemożliwić kontynuowanie regularnych ćwiczeń. Jak zatem utrzymać ciągłość treningów? Co zrobić, aby nie wpaść w stagnację i kontynuować postępy? …

Fitness i sport
Trening siłowy dla mężczyzn: budowanie masy mięśniowej, siły i energii

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn decyduje się na regularną aktywność fizyczną we własnym zakresie, a szczególnie na ćwiczenia siłowe, które pozwalają na zwiększenie masy mięśniowej, siły i energii. Trening siłowy to idealna forma ćwiczeń dla mężczyzn, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i wygląd zewnętrzny. W artykule omówimy, jakie są …