Spalacze tłuszczu

Fitness i sport

Niestety, na rynku nie ma dostępnej jak do tej pory żadnej magicznej pigułki, po której stajemy się szczuplejsi lub bardziej sprawni lub zyskujemy mięśnie, a tracimy tłuszcz. Niczego takiego nie znajdziemy, możemy natomiast wspomóc to, co już zostało stworzone. Dostępne na rynku spalacze tłuszczu możemy podzielić nawet na 6 grup. Bardzo ważne jest ich dostosowywanie do naszych potrzeb oraz oczekiwań. Trzeba to jednak zrobić z rozwagą i pewną wiedzą, aby nie przedawkować, choć generalnie spalacze tłuszczu nie należą do niebezpiecznych. Co brać przed treningiem na spalanie tłuszczu?

Spalacze tłuszczu – co to takiego?

Spalacze tłuszczu są popularnymi preparatami, występującymi w postaci mniej lub bardziej naturalnej. Ich zadaniem jest czerpanie do rezerw w postaci tłuszczu i wykorzystywanie ich jako energii – chodzi więc o poprawę metabolizmu naszego organizmu. Nie wszystkie jednak suplementy diety osłabiają łaknienie, a jest to ich zadanie kluczowe. Pozwala to kontrolować dietę ograniczając spożywanie posiłków, a szczególnie tych wysokokalorycznych.

Przede wszystkim dieta – zdrowie

Aby dieta była bardziej efektywna, należy konsekwentnie ją opracować, krok po kroku – i każdego dnia stosować. Warto więc w takim przypadku posłużyć się pomocą dietetyka, który pomoże nam ustalić plan działania i wybierze odpowiednią dietę do naszego stylu życia, a także indywidualnych właściwości organizmu.

Spalacz tłuszczu – wybierz odpowiedni dla siebie

Jest to kolejny ważny krok, ponieważ nie każdy preparat jest taki sam i ma takie samo działanie. Jeden będzie jedynie pobudzał metabolizm, ale nie ograniczy łaknienia, a z tym możemy mieć największy problem. Spalacze można podzielić na dwie grupy: bazujące na stymulatorach oraz ich pozbawione.

Te pierwsze nie będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które są wrażliwe na kofeinę, synefryny lub tyraminy. Wtedy należy szukać takich środków, które w swoim składzie będą posiadać np. zieloną herbatę. Nie zwiększają one tak szybko energii i nie pobudzają do działania.

Czas kluczowym czynnikiem

Jak w przypadku każdego suplementu, istotna jest również pora jego zażywania. Żeby ograniczyć łaknienie, należy przyjąć preparat na 30 minut przed śniadaniem lub obiadem. Wszystko zależy od pór posiłków, jak również godzin pracy. Trzeba je ustalić indywidualnie, jednak ogólna zasada jest taka, że środek zażywa się przed posiłkiem, aby ograniczyć łaknienie.

Woda bardzo wskazana

Koniecznie trzeba pić więcej wody, a więc ok. 3-4 litrów dziennie. W przypadku zwiększonej aktywności fizycznej, a także szybszego pocenia, warto podwoić tę dawkę. Woda pomaga przyspieszać metabolizm oraz sprawia, że czujemy się pełni, dodatkowo sprzyja utracie tkanki tłuszczowej. Ważne jest również, aby popijać spalacze tłuszczu dużą ilością wody – powinno to być ok. 250 ml na jedną kapsułkę, dla zwiększenia ich absorpcji.

 Spalacze stosujemy cyklicznie

Koniecznie należy robić sobie przerwy podczas stosowania spalaczy tłuszczy. Organizm bowiem szybko przyzwyczaja się do przyjmowania różnych środków, a te przestają wówczas działać tak skutecznie, jak początkowo.

Najlepiej więc będzie stosować preparat 3-4 tygodnie, a kolejno zrobić sobie ok. 2 tygodni przerwy. Warto również obserwować swój organizm, a jeśli poczujesz, że środek przestaje działać lub tracisz energię i zaczynasz odczuwać wzmożony głód, wówczas odstaw suplement i powróć do niego później.

Wysypiaj się!

Jeśli sięgasz po spalacze tłuszczu dla zwiększenia energii i redukcji zmęczenia to dobrze, jednak nie zapominaj o głębokim, regenerującym śnie. To bardzo ważna kwestia dla budowy mięśni oraz dobrej kondycji całego organizmu.

Jeśli natomiast nie możesz spać, wówczas nie zażywaj żadnych preparatów po godzinie 18. Spróbuj również mniej pracować i kłaść się spać wcześniej. Sen powinien trwać minimum 7-8 godzin.

Spalacze przed treningiem cardio

Jeśli naprawdę zależy ci na przyspieszeniu metabolizmu, wówczas stosuj spalacze na bazie kofeiny oraz zielonej herbaty zaraz po przebudzeniu, a póżniej na 30 minut przed treningiem. To pozwoli maksymalnie uwolnić energię i czerpać z tłuszczów, które zaczną być zamieniane na mięśnie. Dodatek kofeiny zwiększa również koncentrację, a także motywuje oraz zmniejsza ból.

 

Fitness i sport
Jak trenować na utratę wagi: treningi i zasady żywienia dla zdrowej redukcji masy ciała

Trening na utratę wagi jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych celów znacznej części osób, które chcą poprawić swoje zdrowie oraz wygląd zewnętrzny. Redukcja masy ciała jest zazwyczaj kojarzona z ćwiczeniami na siłowni oraz zmianami w diecie. W tym artykule omówimy zasady skutecznego treningu na utratę wagi oraz jakie zasady …

Fitness i sport
Jak utrzymać ciągłość treningów: motywacyjne strategie i pokonywanie stagnacji

Utrzymanie regularnych treningów to nie lada wyzwanie dla każdej osoby dążącej do zdrowego stylu życia oraz dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Często napotyka się na trudności natury motywacyjnej, które potrafią całkowicie uniemożliwić kontynuowanie regularnych ćwiczeń. Jak zatem utrzymać ciągłość treningów? Co zrobić, aby nie wpaść w stagnację i kontynuować postępy? …

Fitness i sport
Trening siłowy dla mężczyzn: budowanie masy mięśniowej, siły i energii

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn decyduje się na regularną aktywność fizyczną we własnym zakresie, a szczególnie na ćwiczenia siłowe, które pozwalają na zwiększenie masy mięśniowej, siły i energii. Trening siłowy to idealna forma ćwiczeń dla mężczyzn, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i wygląd zewnętrzny. W artykule omówimy, jakie są …