Skóra brzucha po odchudzaniu – jak ją ujędrnić?

Fitness i sport

Dla wielu z nas, utrata wagi to ogromny powód do dumy – to przecież dowód silnej woli oraz determinacji. Jednak wraz ze zmniejszeniem się masy ciała, zmienia się również wygląd skóry – staje się ona mniej jędrna i obwisła. Brzuch po schudnięciu często niestety wygląda nieestetycznie. Skóra jest słabo  ujędrniona, a czasem jest jej po prostu za dużo. Wiele osób zastanawia się, czy skóra po odchudzaniu zdoła się wchłonąć? Owszem, skóra może wchłonąć się w pełni, ale tylko wówczas, kiedy będzie miała odpowiednie do tego warunki. Dlatego o skórę brzucha warto zadbać już od pierwszych dni odchudzania. W takim razie jak ujędrnić skórę brzucha po odchudzaniu?

Nie trać kilogramów zbyt szybko

Podstawową zasadą jest to, aby nie chudnąć zbyt szybko. Decydując się na zrzucenie wagi pragniemy, aby nastąpiło to możliwie szybko, jednak gwałtowna zmiana masy ciała może odbić się na zdrowiu, jak również na kondycji skóry. Bezpiecznym tempem utraty wagi będzie 1 kg tygodniowo i dzięki temu skóra będzie miała czas, aby się wchłonąć. Lecz to tylko pierwszy warunek.

Zdrowie – odżywiaj się zdrowo

Aby jednak skóra mogła odpowiednio regenerować się i wchłaniać, oprócz odpowiedniego tempa potrzebować będzie również zbilansowanej i bogatej w witaminy oraz inne mikroelementy diety. Należy jeść produkty bogate w witaminę:

  • A – takie jak: marchew, szpinak, czerwona papryka, sałata
  • C – takie jak: nać pietruszki, papryka, kalarepa, brukselka, brokuły
  • E – takie jak: nasiona słonecznika, nasiona dyni, sezam, migdały, orzechy włoskie.

Nie należy zapominać również o odpowiednim nawadnianiu się i wypijać min. 2 litry wody dziennie.

Rozruszaj swoją skórę

Odchudzanie się jedynie poprzez stosowanie diety, natomiast bez zwiększonej aktywności fizycznej sprawi, że brzuch po schudnięciu nie będzie prezentował się najlepiej. Wraz z odpływem tkanki tłuszczowej nastąpić powinien przyrost tkanki mięśniowej. Nawet jeśli nie planowaliśmy wzmacniania swoich mięśni w trakcie odchudzania, pozytywnie wpłynie to na ostateczny efekt – także na wygląd skóry.

Pomocne szczotkowanie

W jaki sposób jeszcze można ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu? Jednym z pomysłów na to będzie również szczotkowanie. Szczotkowanie skóry na sucho polega na przeprowadzeniu masażu za pomocą odpowiedniej szczotki. Taki suchy masaż przede wszystkim usunie martwy naskórek, ale także poprawi krążenie limfy. Dzięki temu skóra po suchym masażu stanie się zarówno gładsza, jak również bardziej napięta. Masaż na sucho pomoże na rozstępy, ale również na cellulit.

Pomocne kosmetyki

Szczotkowanie potraktujmy jednak w kategoriach dodatkowej pielęgnacji, jej podstawę zaś niezmiennie powinny stanowić odpowiednie kosmetyki do ciała. Zaliczać do nich będziemy balsamy do ciała, jak również mleczka czy musy do ciała. Do tej pory zapewne podstawę Twojej codziennej pielęgnację stanowiły głównie balsamy nawilżające. Na rynku dostępne są również specjalistyczne balsamy ujędrniające, które oprócz nawilżenia skóry, wpływają również na jej elastyczność. Balsam ujędrniający brzuch to zdecydowanie jeden ze sposobów uzyskania napiętej, elastycznej skóry.

Masaże i peelingi

Jak jeszcze można ujędrnić skórę po odchudzaniu? Pomocne z pewnością okażą się domowe peelingi, masaże lub maseczki, nakładane na odpowiednie partie ciała. Domowy peeling, który pomoże w walce z rozstępami, wykonać można np. z cukru lub fusów po kawie. Zadziałać mogą również takie produkty jak sok z cytryny oraz ubite białko jajka, nakładane bezpośrednio na skórę, którą chcemy ujędrnić.

Dobrze się wysypiaj

To ostatnia odpowiedź na pytanie, w jaki sposób uelastycznić skórę po odchudzaniu, po prostu – śpij dobrze i staraj się unikać stresu. Wszystko przez kortyzol, który ma negatywny wpływ na stan skóry, a uwalnia się on właśnie w sytuacjach stresujących. Unikajmy zatem kortyzolu, żeby zmniejszyć nadmiar skóry po odchudzaniu. W obniżaniu kortyzolu pomoże właśnie wysypianie się – standardowe 8 godzin snu potrafi zadziałać cuda.

Fitness i sport
Jak trenować na utratę wagi: treningi i zasady żywienia dla zdrowej redukcji masy ciała

Trening na utratę wagi jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych celów znacznej części osób, które chcą poprawić swoje zdrowie oraz wygląd zewnętrzny. Redukcja masy ciała jest zazwyczaj kojarzona z ćwiczeniami na siłowni oraz zmianami w diecie. W tym artykule omówimy zasady skutecznego treningu na utratę wagi oraz jakie zasady …

Fitness i sport
Jak utrzymać ciągłość treningów: motywacyjne strategie i pokonywanie stagnacji

Utrzymanie regularnych treningów to nie lada wyzwanie dla każdej osoby dążącej do zdrowego stylu życia oraz dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Często napotyka się na trudności natury motywacyjnej, które potrafią całkowicie uniemożliwić kontynuowanie regularnych ćwiczeń. Jak zatem utrzymać ciągłość treningów? Co zrobić, aby nie wpaść w stagnację i kontynuować postępy? …

Fitness i sport
Trening siłowy dla mężczyzn: budowanie masy mięśniowej, siły i energii

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn decyduje się na regularną aktywność fizyczną we własnym zakresie, a szczególnie na ćwiczenia siłowe, które pozwalają na zwiększenie masy mięśniowej, siły i energii. Trening siłowy to idealna forma ćwiczeń dla mężczyzn, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i wygląd zewnętrzny. W artykule omówimy, jakie są …