82

Turystyka w skali europejskiej

rp_urlop9.jpgDzięki nowoczesnym środkom komunikacyjnym, które pozwalają przemierzać spore odległości w naprawdę krótkim czasie, rozwinęła się turystyka, zwłaszcza na kontynencie europejskim, który łączy wspólna historia, ale jednak jest on bardzo zróżnicowany pod względem kulturowym oraz przyrodniczym. To stwarza doskonałą okazję do zapoznania się ze wspaniałymi krajobrazami i zabytkami w różnych krajach.
Najbardziej popularny w turystyce jest transport lotniczy. Za jego pomocą możemy wybrać się na wakacje w dowolny zakątek Europy i dotrzeć do celu w ciągu kilku godzin. Samoloty pozwoliły „skrócić odległości”, przez co jeszcze bardziej wydaje się, że świat jest naprawdę mały.
Każdy kraj ma coś do zaoferowania turystom. Dzięki temu, jakikolwiek kierunek byśmy nie obrali, z pewnością zwiedzimy ciekawe miejsca i poznamy interesujących ludzi. Turyści wszędzie są witani z otwartymi rękami i uśmiechem nie tylko przez zwykłą ludzką życzliwość, ale przede wszystkim przez fakt, że zostawiają oni tam swoje pieniądze.

Podobne wpisy o rekreacji i turystyce:

About the author: