107

Noclegi w Biebrzańskim Parku Narodowym

Gdzie zobaczyć łosie w naturalnym środowisku?

Jeśli zaplanujemy noclegi w Biebrzańskim Parku Narodowym, to z pewnością nie będziemy się nudzić. Czym jednak będziemy mogli wypełnić nasz czas? Osobiście polecalibyśmy Rezerwat przyrody Czerwone Bagno. To już chyba ostatnie takie miejsce w Polsce (a może nawet w Europie), gdzie do dziś zachował się obszar bagienny w prawie pierwotnej formie. Dzięki temu, a także dzięki bardzo niskiemu zaludnieniu terenu będziemy mieli niepowtarzalną szansę obserwowania przyrody w formie takiej, jaką mogli podziwiać nasi przodkowie setki lat temu.

To właśnie tam będziemy mogli spotkać naszego narodowego, herbowego ptaka – bielika, dzielącego podniebne tereny z również tam obecnymi orłami przednimi oraz orlikami krzykliwymi. Jednak pozostając w bardziej przyziemnej strefie z pewnością największe wrażenie zrobią na nas stada łosi. Na chwilę obecną, w Biebrzańskim Parku Narodowym jest ich około 400 sztuk, więc mimo imponującej powierzchni parku takie spotkanie jest całkiem prawdopodobne. Obok łosi możemy też spotkać liczne jelenie i sarny, mniej entuzjastycznie zapewne będziemy nastawieni na spotkania z watahami wilków – również żyjących na tych terenach. Szczęśliwie nie starają się one wchodzić w drogę człowiekowi – tego samego jednak oczekują od nas, tym bardziej, że to one są naturalnymi mieszkańcami tamtych terenów.

Czy zatem jeszcze coś jest potrzebne by zachęcić Was do odwiedzin w Parku? Jeśli nie – to jak najszybciej rezerwujcie noclegi w Biebrzańskim Parku Narodowym, szykujcie aparaty i do zobaczenia!

Podobne wpisy o rekreacji i turystyce:

About the author: