77

Wycieczka do Japonii

wycieczka-do-japonii-8Warto spełniać marzenia. Odzwierciedlają one nasze ambicje i aspiracje. Stają się naszą pasją lub są wspaniałym wspomnieniem. Na wielu stronach internetowych można przeczytać o tym, że powinno się robić listę marzeń do spełnienia przed śmiercią. Niektórzy natomiast wychodzą z założenia, że życie jest przygodą i trzeba z niego czerpać garściami, bez większego planowania.

Uważam, że co człowiek to inny plan na życie. Jednych lista będzie pchała do przodu i inspirowała do działań. Kogoś innego ta sama lista może przytłoczyć i zniechęcić jakiegokolwiek ruchu. Czy wyśrodkowanie jednego i drugiego pomogłoby wielu ludziom? Lista ma sens, lecz tylko wtedy, gdy wiemy, że nasze marzenia są realistyczne. Cóż nam z listy, na której jednym z marzeń będzie podróż na księżyc? Z drugiej strony „Carpe diem” – chwytaj dzień, ciesz się chwilą.
Jakie możemy mieć marzenia? Dla kogoś będzie to wycieczka do Japonii i napisanie książki. Ktoś inny marzy o udziale w rajdach i skokach na bungee. A może jeszcze do tego otwarcie własnej kawiarni. Co człowiek to inne marzenie.

Podobne wpisy o rekreacji i turystyce:

About the author: