127

Polska stolica węgla brunatnego

rp_wczasy2.jpgBełchatów. Miasto położone w centralnej Polsce znane z Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni. Wiele osób myśli, że leży na Śląsku. Chociaż turystyka jest tam rozwinięta średnio to jednak warto je odwiedzić. Dlaczego?

Pierwszym punktem, który powinniśmy zaznaczyć sobie na mapie naszej wycieczki jest taras widokowy na kopalnię. Możemy podejrzeć sobie jak trwa proces wydobywania węgla na żywo. Kolejnym punktem niech będzie Góra Kamieńsk. Zimą to doskonałe trasy narciarskie, latem w pogodny dzień niesamowita panorama okolicznych miast i wsi. Latem możemy wybrać się też nad ośrodek ,,Wawrzkowizna”. Oprócz możliwości kąpieli i wynajęcia domków możemy zwiedzić mini-zoo, pograć w tenisa czy siatkówkę.

Co odwiedzić w samym Bełchatowie?

Kolejny raz będzie to coś związane bezpośrednio z przeszłością Bełchatowa. ,,Giganty Mocy” to interaktywne muzeum, które przeniesie nas w czasie. Będziemy mieli możliwość zobaczenia jak powstaje węgiel, a przy okazji nauczenia się wielu ciekawych rzeczy. To gratka przede wszystkim dla dzieci.

Podobne wpisy o rekreacji i turystyce:

About the author: