67

Łóżka hotelowe

Lozka hotelowe (8)Coraz więcej z nas decyduje się na dalsze lub bliższe podróże. Podczas wycieczki należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Jedną z nich mogą na przykład łóżka hotelowe, przepisy drogowe w danym kraju czy rozkłady autobusów.

Aby odbyć udany urlop, bardzo ważne jest to, abyśmy zapoznali się z lokalnymi zwyczajami. Jeśli na przykład czekamy na autobus w Grecji czy Hiszpanii, nie zawsze możemy liczyć na to, ze przyjedzie on na czas. Inaczej będzie natomiast w krajach skandynawskich. Wiele miejsc będzie też miało odmienne od Polski przepisy ruchu drogowego, na które należy zwrócić uwagę, szczególnie, jeśli planujemy na miejscu wypożyczyć samochód. Znajomość przepisów oszczędzi nam stresu na drodze i pieniędzy, które moglibyśmy wydać na mandaty.

Czystość w naszym pokoju hotelowym to podstawa. Jeżeli nie jesteśmy z niej zadowoleni, powinniśmy poinformować o tym obsługę obiektu. Warto zwrócić uwagę na podłogi, prysznic i kran w łazience, a także łóżka hotelowe. Nie płacimy przecież za brudny pokój.

Podobne wpisy o rekreacji i turystyce:

About the author: