59

BIESZCZADY

agroturystyka (8)Bieszczady jeszcze do niedawna uznawane były za najbardziej ?dziki? zakątek naszego kraju. Jednak w ostatnich latach ?ucywilizowały się?, przybyli w te zakątki młodzi ludzie bywali w świecie z nowymi pomysłami na swoje własne życie i na nowe trendy. W Bieszczadach otworzyli nowe ekologiczne pensjonaty, karczmy, gospodarstwa agroturystyczne i latem przeżywają turystyczne oblężenie. Zimą jest spokojniej i zdaje się, jakby wracały dawne czasy. Gdy tereny te zasypie śnieg znowu czuje się dzikość tych gór i widzi ich oszałamiające piękno. Na terenie Bieszczad powstał Bieszczadzki Park Narodowy.
W Bieszczadzkim Parku Narodowym żyje 58 gatunków ssaków (w tym całkowicie pod ochroną od 1998 roku wilk, a także żubry, rysie, sarny, łosie, jelenie i oczywiście niedźwiedzie) oraz rośnie ponad 780 gatunków roślin.
Zimową porą Bieszczady są świetnym miejscem na uprawianie ?spokojniejszych ? sportów zimowych takich jak wędrówki na rakietach śnieżnych, nartach skiturowych i śladowych ( niekoniecznie trzeba je przywozić ze sobą, gdyż istnieją tu wypożyczalnie tego sprzętu).
Każdy, kto przybędzie do tej krainy niezależnie od pory roku wyjedzie pod jej urokiem i będzie chciał wracać?

Podobne wpisy o rekreacji i turystyce:

About the author: